Rodzinna edukacja na dożynkach wojewódzkich

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

WFOŚiGW w Warszawie corocznie aktywnie uczestniczy w obchodach Dożynek Województwa Mazowieckiego. Tegoroczne dożynki odbyły się 27 sierpnia na lotnisku Przasnysz w Sierakowie. I choć dożynki to uroczystość rolnicza, podczas której świętuje się pomyślne zakończenie plonów, to Fundusz postanowił przygotować gry ekologiczne.

Do edukacyjnych zabaw pracownicy Funduszu zaprosili wiele rodzin z terenu Mazowsza. Przy układaniu puzzli swoją wiedzę nt. przyrody, recyklingu i odnawialnych źródeł energii pogłębiali zarówno rodzice jak i dzieci, bawiąc się wspólnie w ekologię. Najmłodsi uczestnicy udowodnili, że prowadzenie zajęć i konkursów ekologicznych, również dzięki pieniądzom z WFOŚiGW w Warszawie, przynosi wymierne korzyści dla środowiska. Jak segregować śmieci i zachowywać się podczas leśnych wędrówek wiedzą już prawie wszystkie małe dzieci. Edukacja ekologiczna spełnia zatem swą rolę i bezpośrednio wpływa na zachowania najmłodszych mieszkańców Mazowsza.
Zarząd WFOŚiGW w Warszawie podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego reprezentował Ryszard Dziadak, Zastępca Prezesa Zarządu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl