Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z Programem Czyste Powietrze na XVIII Giełdzie Rolniczej w Łącku.

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W niedzielę 19 maja  br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zagościł z Programem Czyste Powietrze na XVIII Giełdzie Rolniczej w Łącku (powiat płocki).
 


Giełda w Łącku jak co roku cieszy się wielką popularnością i od lat gromadzi dziesiątki wystawców oraz tysiące zwiedzających. Można było kupić drewniane ozdoby wyroby z wikliny, tradycyjne wędliny i pieczywo, jak również rośliny: kwiaty, drzewka, krzewy, zioła.


Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie. Osoby zainteresowane konsultacjami na temat Programu Czyste Powietrze pytały najczęściej na jakie inwestycje mogą przeznaczyć wsparcie oraz w jakiej wysokości dofinansowanie mogą otrzymać. Informacji zainteresowanym udzielały Magdalena Grodecka, dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Płocku i Agnieszka Seżalska, doradca energetyczny pracujący w ramach doradczego projektu unijnego, w którym uczestniczy WFOŚiGW w Warszawie.
 


Większość osób, które zainteresowały się programem, zadeklarowała, że z pewnością złoży wnioski i skorzysta z dofinansowania, które jest znakomitą inwestycją w ekologię, a tym samym w zdrowie.
 


 

W działaniach związanych z propagowaniem programu Czyste Powietrze w czasie łąckiej giełdy rolniczej Wojewódzki Fundusz wspierali gościnni pracownicy Urzędu Gminy Łąck, płocki oddział MODR oraz Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. Wszystkim tym instytucjom oraz osobom indywidualnym bardzo dziękujemy! Obyśmy za rok spotkali się ponownie w plenerze z o wiele bardziej czystym powietrzem.
 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl