Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na pikniku ekologicznym w Łazienkach Królewskich z okazji Dni Ochrony Środowiska

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

23 czerwca 2019 r. na terenie rekreacyjnym Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbył się rodzinny piknik ekologiczny z okazji Dni Ochrony Środowiska, podczas którego na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji. Przy blisko 30 stanowiskach można było wziąć udział w warsztatach ekostolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu, uzyskać porady od doświadczonych grzyboznawców, poznać tajniki pracy leśników, strażaków i policjantów, wystartować w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a także spróbować darów lasu oraz "poczuć" las wszystkimi zmysłami.


W tym dniu nie mogło również zabraknąć stoiska Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie można było dowiedzieć się szczegółów dotyczących Priorytetowego Programu Czyste Powietrze, a także wypełnić wniosek o wsparcie finansowe w ramach tego Programu.  Pracownicy WFOŚiGW w Warszawie przygotowali dla dzieci prawdziwe centrum zabaw. Dzieci pod okiem pracowników Funduszu przygotowywały ekologiczne zabawki,  układały puzzle, a także puszczały bańki mydlane.  Można było również wykonać tatuaż oraz pomalować buzie. Dzieci mogły pochwalić się również wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska biorąc udział w licznych konkursach i quizach, gdzie nagrodami były gry edukacyjne, książki  oraz gadżety z logo Funduszu. 


Piknik edukacyjny stanowi warsztatową część konferencji "Dla Lasu, Dla Ludzi - Leśnictwo XXI wieku w odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa w zakresie edukacji ekologicznej". Organizatorami wydarzenia było Ministerstwo Środowiska, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Muzeum Łazienki Królewskie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, telefon: (22) 504 41 00, fax: (22) 504 41 39, e-mail: poczta@wfosigw.pl